Dietetyka

Zdrowie zaczyna się na talerzu...

...bo jedzenie ma znaczenie.

Wiele z nas wie jak istotne dla naszego zdrowia, samopoczucia, obierania świata i pozytywnego podejścia do życia jest zdrowe odżywanie. Tylko, że czasem pomimo posiadanej wiedzy wszystko gdzieś umyka, a wystarczyłoby wypracować pewne nawyki, które zaprocentują na całe życie. Sunfit studio będzie dokładało wszelkich starań żeby pomóc Tobie w doborze prawidłowego żywienia, żeby nauczyć zdrowych nawyków czy też przekazać ciekawe i szybkie przepisy. Będziemy organizować warsztaty zdrowego żywienia ale także rozpisywać indywidualne jadłospisy dla: aktywnych, ciężarnych, zmęczonych, zestresowanych, walczących ze zbędnymi kilogramami, chcących zredukować zły cholesterol, dotkniętych problemami jelitowymi.

„Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra”

L.L. Pauling

Co da Ci odpowiednia dieta

„Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego, ilość i jakość pokarmu warunkuje jego przedłużenie”.

Andrzej Czesław Klimuszko

Trening bez prawidłowego odżywiania i zdrowe odżywianie bez aktywności fizycznej nie mają sensu. Tylko działanie holistyczne jest w stanie przynieść wiele korzyści jakimi są: wytrzymałość, siła, szybkość, energia, pozytywne nastawienie do życia, odpowiednia koncentracja, dobre samopoczucie, piękna sylwetka, zdrowa skóra, włosy i paznokcie. Sama dieta może przynieść korzyści, ale na krótko, jeśli jednak zależy nam na byciu i sprawnym i zdrowym to tylko jest to możliwe w połączeniu aktywności fizycznej z prawidłowym odżywianiem.

Karmiąc dziecko prawidłowo, wspieramy jego zdrowy start w przyszłość.

Kochani warto zadbać również o zdrowie naszych pociech. I tu niezwykle istotna jest odpowiednia dieta, która warunkuje właściwy rozwój, utrzymanie sprawności fizycznej, intelektualnej i emocjonalnej. Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat dlatego warto poświęcić tej sferze życia szczególną uwagę . W dzisiejszych czasach, w dobie szalonego pędu żywienie nie jest prostą sprawą, bo w większości produktach obecny jest cukier a nawet gorzej sztuczne słodziki, tłuszcze trans oraz niesamowicie niezdrowe substancje konserwujące, polepszacze smaku i barwniki. Będziemy umieszczać dla Was zdrowe, nieskomplikowane przepisy, a także znajdziecie wskazówki i artykuły jak postępować w żywieniu naszych dzieci.

„Powiedz mi co jesz, a powiem ci, kim jesteś”

Anthelme Brillat-Savarin